úterý 16. května 2017

co mi duní v hlavě celej jarní semestr ii.

konec školy a začátek zkouškového si už jako obvykle hodlám zpříjemnit pauzou od teorií a sepsáním retrospektivy na můj hudební vkus/nevkus. pokud máš náladu na sondu do mých poslechových návyků od ledna do teď, neváhej a čti dál. 


drake - more life
drake je srdíčko a tahle deska je ještě víc emo než my chemical romance v dobách songů jako helena. už se singly bylo jasné, že tohle pojede pár dní na repeat. je to dlouhý, ale stojí to za to.
I've been down so long it look like up to me / They look up to me / I got fake people showin' fake love to me / Straight up to my face, straight up to my face - už chápete o čem mluvím?

top track: fake love 💔


arca - arca
jakkoliv jsme se mohli bát toho, že arca začne zpívat, myslím, že předčil veškerá očekávání. budu se opakovat a tvrdit, že tahle deska je dar ze samotných nebes, jakkoliv moc může už být přehajpovaná. this is a work of art. na sto procent souhlasím s adélou sobotkovou, která (pokud si dobře pamatuju) dala desce milion z deseti.

 top track: desafío & whip 


 nail polish - authentic living
trošku late on this band wagon, ale pořád relativně novinka. bandcampový objev skrze live session na kexp. jedenáct treků, které se vejdou všechny do dvaceti minut. skvělá nakopávačka na každý ráno. idles - brutalism
tak dlouho se fňuká, že ta vaše nová nejoblíbenější kapela hraje jen na festivalech jako pohoda a rock for people, až se rojek smiluje a pozve je na off. tady nějak nemám moc slov. od začátku do konce skvělý, nemůžu se dočkat koncertu.

top track: mother
 

vomitface - hooray for me
další loňský release ke kterému jsem se dostala skrz bandcamp až letos. mám tak trochu slabost pro holky co hrajou na bicí. band next door feels. taky se mi díky nim chce pořád začít na něco hrát (kdy už to konečně přejde?). tahle deska mě doprovází jak na mobilu, tak na ipodu. a to už je co říct.

top track: fat witch


kendrick lamar - damn.
žádné překvapení. rozpačitost která následovala po prvním poslechu HUMBLE. vystřídala adorace po poslechu celé desky. všude se o tom psalo plno. dodám snad jen, že lepší hymnu AFO a výletu na MENU laboratory jsme si nemohli přát.

top track: DNA.


adia victoria - beyond the bloodhounds
"back-porch-blues-swamp-cat-lady-howlin-at-the-moon" je ten nejpřesnější tag, jaký si kdy na last.fm přečtete. adia je magická bytost. jako by vyšla z new age westernovky, o které jste doteď nevěděli, že v ní potřebujete taky žít.

top track: and then you die


charli xcx - number 1 angel
mixtape, kvůli kterému jsme na bytě ladili bbc radio 1 a poslouchali snad tříhodinový pořad s nejhorším rozhlasovým moderátorem pod sluncem, jen abychom si poslechli tři tracky dřív, než vyjdou a stejně z nich byli zklamaní. mixtape, který jsme na bytě hned odsoudili, jen abychom si ho pak pouštěli ze všech možných zdrojů snad obden.
anketní otázka: vyjde charli deska dřív, než budeme mít vnoučata?

top track: roll with me


 
führer goes to hollywood - songs about love, hate and piss
 musím to nějak obhajovat?

(jestli to nemůžete sehnat, hit me up)and on that bombshell se loučím a nashle zase po létě. 

😻😻😻

Žádné komentáře:

Okomentovat